✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Louver Stand Fan (Remote Control) | Best Stand Fans
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 14” |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 55 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1300 |
| Product Gross Weight | 6 kg |
| Length | 460 mm |
| Width | 450 mm |
| Depth | 250 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Louver Stand Fan (Remote Control) | Best Stand Fans
Louver Stand Fan (Remote Control) | Best Stand Fans
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 14” |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 55 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1300 |
| Product Gross Weight | 6 kg |
| Length | 460 mm |
| Width | 450 mm |
| Depth | 250 mm |
$4,098.50
Original: $11,710.00
-65%Louver Stand Fan (Remote Control) | Best Stand Fans—
$11,710.00
$4,098.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 14” |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 55 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1300 |
| Product Gross Weight | 6 kg |
| Length | 460 mm |
| Width | 450 mm |
| Depth | 250 mm |













