✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Deluxe Pedestal Fan | Pedestal Fan Price in Pakistan
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weigh | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Deluxe Pedestal Fan | Pedestal Fan Price in Pakistan
Deluxe Pedestal Fan | Pedestal Fan Price in Pakistan
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weigh | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |
$6,133.75
Original: $17,525.00
-65%Deluxe Pedestal Fan | Pedestal Fan Price in Pakistan—
$17,525.00
$6,133.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weigh | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |













