✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Deluxe Plus Pedestal Fan
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weight | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Deluxe Plus Pedestal Fan
Deluxe Plus Pedestal Fan
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weight | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |
$6,298.25
Original: $17,995.00
-65%Deluxe Plus Pedestal Fan—
$17,995.00
$6,298.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 220–240 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 145 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 17.85 kg |
| Product Net Weight | 16.570 kg |
| Number of Speeds | 3 |













