✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Bracket Fan AC DC Plastic Body (Cream Color)
| Specification | Details |
|---|---|
| Sweep Size | 18” |
| Operating Voltage | 100–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 35 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Body Gross Weight | 3.88 kg |
| Body Net Weight | 3.31 kg |
| Blade & Grill Gross Weight | 2.400 kg |
| Blade & Grill Net Weight | 1.950 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bracket Fan AC DC Plastic Body (Cream Color)
Bracket Fan AC DC Plastic Body (Cream Color)
| Specification | Details |
|---|---|
| Sweep Size | 18” |
| Operating Voltage | 100–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 35 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Body Gross Weight | 3.88 kg |
| Body Net Weight | 3.31 kg |
| Blade & Grill Gross Weight | 2.400 kg |
| Blade & Grill Net Weight | 1.950 kg |
$3,804.50
Original: $10,870.00
-65%Bracket Fan AC DC Plastic Body (Cream Color)—
$10,870.00
$3,804.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Sweep Size | 18” |
| Operating Voltage | 100–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 35 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Body Gross Weight | 3.88 kg |
| Body Net Weight | 3.31 kg |
| Blade & Grill Gross Weight | 2.400 kg |
| Blade & Grill Net Weight | 1.950 kg |





