✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Pedestal Fan (AC DC)
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 140–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 100 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 16.20 kg |
| Product Net Weight | 15.27 kg |
| Number of Speeds | 5 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pedestal Fan (AC DC)
Pedestal Fan (AC DC)
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 140–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 100 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 16.20 kg |
| Product Net Weight | 15.27 kg |
| Number of Speeds | 5 |
$6,205.50
Original: $17,730.00
-65%Pedestal Fan (AC DC)—
$17,730.00
$6,205.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 140–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 100 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 16.20 kg |
| Product Net Weight | 15.27 kg |
| Number of Speeds | 5 |
